KONTAKT: Bestyrelse / udvalg

 

 

Kontakt til LM Klubben, Danmark: lmklubben@lmklubben.dk

 

LM klubbens bestyrelse:

Herluf Jensen, formand. tlf. 2728 3401.

Mail: herluf.jensen@webspeed.dk

    

Peter Løvdal, næstformand. klubbens motorspecialist.

Mail: lmklubben@outlook.dk

 

 

Carsten Schmidt, kasserer. Tlf. 2016 9085.

Mail: carstenschmidt@bbsyd.dk

 

Lis Michlenborg, sekretær og forsendelse. Tlf. 23880817.
Mail: Lmich@outlook.dk

 

 

Per Sanderhoff JensenPer Sanderhoff Jensen, webmaster. Tlf. 3137 5181.

mail:  Per_Sanderhoff_Jensen@lmklubben.dk

 

   

Bente Gregersen, revisor

Flemming Hedegaard Jacobsen, suppleant

Mail: flemming440@gmail.com

 

 

Torben Gertsen, suppleant, klubbens sejlkyndige rådgiver. 

Mail: torben@dtgertsen.dk

 

 

Tovholdere for sæsonens lokaltræf:

Køge Bugt Strandpark, Ishøj  Tovholdere: Edna og Ole Møller Kaspersen. Tlf. 22 76 92 70  mail: edna@live.dk,   Træf af er aflyst 2020

 

Sundby-Hvorup, (Nørresundby), Tovholdere: Peter Clemmen Madsen og Aage Mygind.

Mail: minghpcm@gmail.com

Tlf. 6060 9305  Træf er aflyst i 2020

 

Vordingborg. Flyttet fra Stubbekøbing, 14-14-16 august. Tovholder: Peter Løvdal

Mail.: lmklubben@outlook.dk

Tlf. 61314288

Årø Lillebælttræf, 14-15-16 august. Tovholder: Herluf Jensen, 27283401

mail: herluf.jensen@webspeed.dk

 

Helsingør, 21-22-23 august. Tovholder: Flemming Jørgensen, 20200565 Mail: fj61@icloud.com, 

ændret til:  

 

Gilleleje, 21-22-23 august.

Tovholder: Susanne Christiansen, Gilleleje  tlf. 42 39 30 40 mail. musschou@gmail.com

 

 

Rønne, dato er p.t. ikke fastlagt. Tovholder Hans Ressel. Tlf. 3013 8182,
mail:  lm.bornholm@gmail.com