KONTAKT: Bestyrelse / udvalg

 

 

Kontakt til LM Klubben, Danmark: lmklubben@lmklubben.dk

 

LM klubbens bestyrelse:

Herluf Jensen, formand. tlf. 2728 3401.

Mail: herluf.jensen@webspeed.dk

    

 

Carsten Schmidt, kasserer. Tlf. 2016 9085.

Mail: carstenschmidt@bbsyd.dk

 

 

Lis Michlenborg, sekretær og forsendelse. Tlf. 23880817.
Mail: Lmich@outlook.dk

 

 

Per Sanderhoff JensenPer Sanderhoff Jensen, næstformand, webmaster. Tlf. 3137 5181.

mail:  Per_Sanderhoff_Jensen@lmklubben.dk

 

   

 

Edna Møller, bestyrelsesmedlem, Tlf. 22 76 92 70  mail: edna@live.dk

 

 

 

Suppleant: Lars Sørensen

Torben Gertsen, suppleant, klubbens sejlkyndige rådgiver. 

Mail: torben@dtgertsen.dk

 

 

Revisor: Bente Gregersen, suppleant: Keld Larsen

Tovholdere for sæsonens lokaltræf:

Køge Bugt Strandpark, Ishøj  Tovholdere: Edna og Ole Møller Kaspersen. Tlf. 22 76 92 70  mail: edna@live.dk   

 

 

Assens, 13-14-15 august. Tovholder: Herluf Jensen, 27283401

mail: herluf.jensen@webspeed.dk

 

 

Gilleleje, Tidspunkt endnu ikke fastsat.

Tovholder: Susanne Christiansen, Gilleleje  tlf. 42 39 30 40 mail. musschou@gmail.com

 

 

Rønne, dato er p.t. ikke fastlagt. Tovholder Hans Ressel. Tlf. 3013 8182,
mail:  lm.bornholm@gmail.com

 

 

René Kaaber

Nyborg, 14-15 august. Tovholder: Rene Kaaber, fam.kaaber@fibernet.dk tlf. 51777333 

 

 

 

Ebeltoft, 3-5 september 2021. Tovholdere Ellen og Aksel Jeppesen. mail aksel@jeppesen.cc tlf. 22218793