Spørgsmål og svar

Hjælp fra medlem til medlem

I kan stille spørgsmål af blandt andet teknisk art til hinanden og få svar fra medlemmer, der er parate til at hjælpe med deres viden om emnet. Jo flere, der benytter vores blog desto større gavn vil den blive til for os alle. Webmaster og bestyrelsen vil med jævne mellemrum konkludere på og sammenfatte emner af generel interesse for fremtidige medlemmer og lægge dette stof ind i vore tekniske blogs eller biblioteket i vort medlemsstof. Brug gerne fotos til at vise dit problem. Det siger tit mere end mange ord.

Inden du laver et indlæg, kan det ofte være en god ide at søge (brug luppen), om der har været et lignende emne.

Opret nyt indlæg

At købe båd er en drøm, som går i opfyldelse!

Har du planer om at købe en LM-båd, er du altid velkommen til at besøge en af LM Klubbens lokale træf rundt omkring i landet- eller til klubbens Årstræf, hvor der vil være mange forskellige både at se og sammenligne – og ikke mindst få en god snak med og råd fra skipperne. Du kan på siden her finde oplysning om hvor og hvornår træffene holdes.

Inden du vælger BÅDEN, bør du læse klubbens gennemgang og beskrivelse af LM bådene  HER

Bestyrelsen